Adatlap
Shakespeare’s Globe: A windsori víg nők (The Merry Wives of Windsor)
A londoni Shakespeare’s Globe Színház előadása felvételről, 180 perc, 2010
Az előadást angol nyelven, magyar felirattal vetítjük
Forgalmazó: Pannonia Entertainment
Rendező: Christopher Luscombe
Szereplők: Christopher Benjamin, Serena Evans, Sarah Woodward, Andrew Havill, Richard Linnell, Paul Woodson, Gregory Gudgeon, Michael Garner, Ceri-Lyn Cissone
Képek
[tribulant_slideshow gallery_id=”50″]
Letöltések
Letölthető marketing anyagok és Cast Sheet: https://drive.google.com/drive/folders/1A-DUeRYFB_wDR8g4hngQqQIlBg8D82JF?usp=sharing
Fordult a kocka a ravasz csábító Falstaff körül Shakespeare ragyogóan felépített komédiájában, ami a kritikusok szerint egyik legmegközelíthetőbb színdarabja. A windsori víg nők-et gyakran emlegetik, mint a modern helyzetkomikumokra építő vígjátékok előfutára, többek közt nagy hatással volt a Waczak Szálló-ra.
A Globe-ban 2008-ban rendezték először, a kövér, öltönyös és dús körszakállú, nagyképű pojáca Sir John Falstaff szerepében a játékos Christopher Benjaminnal. Windsorba érve az anyagilag becsődölt, léhűtő Falstaff elhatározza, hogy elcsábít két gazdag férjes asszonyt: Mistress Page-t (Serena Evans) és Mistress Ford-ot (Sarah Woodward). A hölgyek hamar rájönnek, hogy azonos szerelmes leveleket kaptak, és mivel nem érdekeli őket a túlsúlyos leendő csábító, úgy döntenek, hogy megleckéztetik a lovagot, visszafordítják a cselt egy sor zavarba ejtő találkával és egy nagyon büdös szennyes kosárral…
Shakespeare egyetlen középosztályról szóló darabja, „A windsori víg nők” olyan örökzöld, színes stílusban ötvözi a bohózatot, komédiát és nem ritkán trágár humort, amely azonnal felismerhető a modern közönség számára is.
A GLOBE SZÍNHÁZRÓL
A Shakespeare’s Globe színház az egykori londoni Globe-nak hű mása, melyet az eredeti közelében építettek fel 1997-ben azzal a céllal, hogy Shakespeare örökzöld művei újra autentikus környezetben jelenhessenek meg. A Globe színpadjának különlegessége, hogy a színpadot mintegy körülöleli a nézőtér, és az előadásba nem ritkán bevonják a közönséget is. Az élőben rögzített előadások a maguk teljességében kerülnek a mozivászonra, kiváló kép- és hangminőséggel és műfordítás alapján készített magyar felirattal. A kitűnő operatőri munkának köszönhetően a nézők úgy érezhetik, mintha maguk is ott lennének a Globe nézőterén. A Globe színházi közvetítések magyarországi forgalmazója a Pannonia Entertainment.